مجموعه 20cactus شما را به خرید بهترین محصولات کاکتوس و ساکولنت دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

آموزش نگهداری از کاکتوس صفر تا صد

آنچه در این مقاله می خوانید...

شرایط نگهداری کاکتوس طبیعی در منزلآبیاری کافی و به‌موقع برای کاکتوسبهتر است آب و هوا چگونه باشد ؟روش تکثیر کاکتوس طبیعی
آموزش نگهداری از کاکتوس

آموزش نگهداری از کاکتوس ها با اینکه بسیار ساده  است اما با این حال احتیاج به آموزش دارد تا بتوانید از گیاه خود به درستی نگهداری کنید. یکی از گیاهانی که مقاومت بسیار زیادی دارد و به راحتی از بین نمی‌رود کاکتوس طبیعی است.
شرایط نگهداری کاکتوس در منزل بسیار آسان و خوب است. فقط درصورتی که بیش از اندازه به آن آب بدهیم احتمال دارد از داخل خراب شود پس سعی کنید پس از خرید مراقب این موارد باشید.

آموزش نگهداری از کاکتوس

شرایط نگهداری کاکتوس طبیعی در منزل

تمامی نکات آموزش نگهداری از کاکتوس را با دقت کامل مطالعه کنید و آن را اجرا کنید. پس از مدتی نتیجه آن را بر روی گیاهان خود خواهید دید.

یکی از دلایل شهرت کاکتوس، رشد آسان آن است. کاکتوس که از دسته گیاهان شاداب است از روی برگ‌های آبدار یا ریشه آن معلوم است که آب و مواد مغذی را نگهداری می‌کنند، که این امکان را فراهم می‌کند تا شرایط دشوار را تحمل نمایند. کاکتوس در بین سایر گل‌های شیره‌ای خاص است. در ادامه شرایط نگهداری کاکتوس در منزل را شرح می‌دهیم:

آموزش نگهداری از کاکتوس

آبیاری کافی و به‌موقع برای کاکتوس

در واقع اکثر کاکتوس‌ها فصل رشد مشخصی دارند که معمولا اوایل بهار تا اواخر پاییز است.
کاکتوس آب را دوست دارد، این گیاهان آب را در خود نگهداری می‌کنند و آن را در زمان طولانی بی آبی مصرف می‌کنند. احتمال دارد که آبیاری بیش از حد کاکتوس را خراب نکند اما کم آبی زیاد حتما به کاکتوس آسیب می‌زند.
در زمانی که این گیاهان رشد می‌کنند باید حداقل هفته‌ای یکبار آبیاری شوند. زمانی که بزرگ‌تر می‌شوند به آب بیشتری احتیاج دارند. گلدان را کاملا پر آب کنید، به صورتی که آب از روزنه‌های زهکشی پایین خارج شود.
مطمئن شوید که گلدان در آب فرو نرود تا پوسیدگی و قارچ ایجاد نشود. درضمن اطمینان حاصل کنید که آب وارد ساقه کاکتوس نشود. در مجموع کاکتوس در مقایسه با دیگر گیاهان به آب کمتری نیاز دارد بنابراین با زیاد از حد آبیاری کردن آن موجب خراب شدن گیاه می‌شوید.

آموزش نگهداری از کاکتوس

بهتر است آب و هوا چگونه باشد ؟

یکی از شرایط نگهداری کاکتوس در منزل وضعیت آب و هوایی مناسب آن است. در فصول سرد سال، کاکتوس از آب و دما کمتر استفاده می‌کند پس هر بار مقدار کمی آب دهید. پیشنهاد می‌شود که گیاهان را بین ۴۵ تا ۵۵ درجه فارنهایت قرار دهید.
دمای پایین و خشکی خاک گیاه را “مقاوم” می‌کنند و باعث بارور شدن جوانه‌های گل می‌شوند. پشت یک پنجره مکان خوبی در فصل سرد سال است.
گذاشتن کاکتوس در معرض دمای خیلی پایین باعث آسیب سرمازدگی آن و ایجاد سلول‌های مرده خواهد شد. پس در زمستان، . حداقل از یک پوشش معمولی بر روی گیاه استفاده نمایید. همچنین درصورتی که گیاه سرمازده شد اجزای سرمازده را جدا کنید.
در زمان رشد، افزودن کود هر مرتبه که کاکتوس را آبیاری می‌کند، مناسب است. کود کاکتوس بهتر است به اندازه یکسان و برابر نیتروژن، فسفر و پتاسیم داشته باشد. درضمن در خاک کاکتوس سعی کنید از سنگریزه و شن استفاده نمایید. در زمان رشد نیز، کود گیاه را عوض نکنید.

آموزش نگهداری از کاکتوس

روش تکثیر کاکتوس طبیعی

به منظور تکثیر کاکتوس بهتر است در فصل بهار به صورت قلمه زنی اقدام شود.
در این شیوه بیشتر از کاکتوس‌های جزء جزء استفاده می‌شود. از پایه گیاه قلمه نگیرید و سعی کنید از جوانه‌هایی که دارای تماس کمتری با گیاه هستند، استفاده نمایید.
در این امر چاقویی اره‌ای مناسب نیست، از چاقوی تیز استفاده کنید.
برای کسانی که آموزش نگهداری از کاکتوس را برای شروع یک کسب کار آموزش می بینند تکثیر نقش بسیار مهم دارد. در صورتی که شما تنوانید گیاهان خود را تکثیر کنید پس از گذشت مدتی موجودی شما به اتمام خواهد رسید. 

محمدحسین مفتاحی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه 20cactus شما را به خرید بهترین محصولات کاکتوس و ساکولنت دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید